I v bytě, který má pod 40 m2, se může splnit sen o velké kuchyni

spot_img

Aby místnosti s otevřenou koncepcí nepůsobily chladně a neútulně, je nezbytné rozdělit je na více funkčních zón. V případě, že jde o ložnici spojenou s obývacím pokojem, který sousedí s kuchyní, je podstatné pracovat s dispozicí velmi citlivě a uváženě tak, aby spánek nebyl ničím rušen, ale aby zároveň zařízením vyhovovala běžnému životu.

Rozloha: 36 m²

Zadání
Jelikož investorka ráda a často vaří i peče, přestože žije sama, má mnoho přátel, jejichž hosty, důraz se kladl zejména na kuchyni. Interiér měl být jednoduchý, nadčasový, světlý, hřejivý, s designem navrženým bez náročných dispozičních úprav.

Nutností bylo rozdělit pokoj na noční část a obývací pokoj, ale zároveň jej vybavit dostatečnými odkládacími řešeními. K předělení noční zóny od obývací byla použita policová sestava, která slouží jako paraván a zároveň k uložení knih a dekorací. Šatník v bílé barvě malý prostor nezatíží, naopak, prosvětlí ho. V obývací části je rozkládací sedačka pro příležitostné přespání.

Oddělení ložnice a obývacího pokoje pomocí otevřené knihovny

Jemná tapeta, obrazy, textilie ve formě závěsů, dekoračních polštářů a koberců dodávají barevnost a příjemnou útulnou atmosféru jinak neutrálnímu interiéru.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora