Máte doma spoustu věcí, které nenašly své místo? Máme pro vás řešení!

spot_img

Zařizujete bydlení a obáváte se, že nebudete mít dostatek prostoru pro uložení věcí? Nebo už u vás tento problém nastal? Nevadí, poradíme vám, jak to vyřešit.

Pokud rekonstruujete byt nebo zařizujete novostavbu, je vždy třeba myslet na dostatek úložných prostor. V závislosti na velikosti a rozvržení dispozice zvažte samostatnou šatnu, komoru nebo spíž. Když to rozměry bytu neumožňují, zvolte vestavěné skříně na míru v předsíni, ložnici, případně v dětském pokoji. Dimenzujte je pokud možno na celou plochu stěny včetně výšky. Máte-li vyšší stropy, neváhejte a vytvořte si například i úložné patro. Pokud jste vyčerpali všechny tyto varianty a stále vám chybí místo pro ukládání věcí, nezoufejte. Existují další možnosti!

Náš tip: Vestavěné skříně na míru nejsou nejlevnější položkou. Chcete-li ušetřit, zvolte otevřené regály, které zakryjete závěsem.

Nápadité nábytkové řešení
Úložné prostory navržené na míru jsou zpravidla ty nejpraktičtější. Nejsou však pro každého. Nastává čas poohlédnout se po pomocnících v běžné obchodní síti. I zde platí snaha využít co nejvíce prostorů na stěnách, zejména v menších interiérech.

Pořiďte si otevřené police, nástěnné regály, skříňky s dvířky – zkrátka to, co nejvíce vyhovuje vašemu vkusu i peněžence. Uzavřené prostory jsou samozřejmě méně náročné na údržbu a interiér s nimi působí uklizenějším dojmem. Avšak bývají dražší.

Když už nezbývá nic jiného, ​​než zastavit podlahu, opět dejte přednost nábytku, který co nejvíce využívá vertikální rozměr. V menších bytech s otevřenou dispozicí můžete využít například oboustranné regály, které v prostoru plní i funkci dělící stěny, například mezi jídelním koutem a obývací částí.

Náš tip: Prosklené vitríny jsou ideálním pomocníkem do obývacího pokoje, jídelny či kuchyně. Poskytnou dostatek místa, můžete v nich vystavit porcelán po babičce, zároveň však nebudete otrokem utírání prachu.

Pořádek rychle a designově
Kopa rozházených hraček, hromada pletení a dalších pomůcek pro kreativní činnosti nebo sezónní dekorativní polštářky? Kvůli těmto věcem nemusíte hned kupovat novou komodu či skříň.

K úklidu dětských pokladů stačí látkový vak na prádlo nebo box na kolečkách, klubíčka vlny nebo časopisy schováte do půvabných košů a textilní doplňky v okamžiku zmizí v lavici či taburetu s úložným prostorem. Výrobky určené pro doplňkové ukládání jsou zkrátka k nezaplacení a správně zvolené navíc dodávají interiéru šmrnc.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora