Několik tipů, jak vybrat správný MBA program

spot_img

Studium MBA stále nabírá na popularitě a není to náhodou. Je stále užitečnější pro všechny, kteří chtějí získávat nové znalosti ověřené praxí a posouvat se v kariéře. Jak ale správný MBA program vybrat?

První a prakticky nejdůležitější otázkou pro zájemce studia je, zda chtějí studovat kombinovanou formou, nebo zvolit online formu studia. Kombinovaná forma studia zahrnuje spojení e-learningu a lektorských setkání, která se realizují formou interaktivních workshopů ve výukových prostorách. Je tedy vhodná především pro ty, kteří ve svém programu najdou nějaký čas na osobní výuku. On-line studium je určeno vysoce časově zaneprázdněným uchazečům. Výuka probíhá čistě on-line formou bez nutnosti osobní účasti, což však znamená velkou míru samostudia. V neposlední řadě u vypracování MBA práce.

Při posuzování ceny je třeba brát ohled na to, co všechno je součástí MBA programu. Jako u všeho, ani zde neplatí, že co je nejlevnější je i nejlepší. Cena se zde může zvyšovat díky dodatečným poplatkům, nemusí zahrnovat studijní materiály a dokonce může student doplácet i za obhajobu závěrečné práce. Toto je třeba pečlivě nastudovat, aby vás později nic nepřekvapilo.

Vypovídající jsou i reference absolventů MBA programu a jejich vyjádření k přínosům takové investice. Vždy hledejte reference bývalých žáků, nejlépe z řad přátel, nebo lidí, kterým důvěřujete. Často nejde o malou investici jak finanční, tak časovou, proto není ideální zkoušet něco “na slepo”.

Tip: Při vašem studiu budete bojovat především s nedostatkem času. využijte proto možnosti vypracování MBA práce na zakázku.

Zásadním předpokladem kvalitního výběru je také důvěryhodná akreditace vlastní, nebo partnerské zahraniční vzdělávací instituce, pokud škola takovou spolupráci má. Mezi světově uznávané organizace patří například ASIC, FIBAA nebo AMBA.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora