Revize elektroinstalace aneb na koho se obrátit?

spot_img

Přítomnost elektrických obvodů v nemovitostech prakticky všeho charakteru je dnes naprosto neoddiskutovatelná. Kromě toho se však elektrické obvody nachází také ve specifických průmyslových a zpracovatelských provozech, kde jsou vystaveny prachu a také riziku fyzického poškození. Proto se vyplatí provádět pravidelné revize elektroinstalace, neboť chcete mít určitou jistotu, že jsou obvody nepoškozené a že nemůže ve vaší nepřítomnosti vzniknout škoda.

Koho si objednat?

Revize elektroinstalace může v současné době provádět relativně velké množství společností, nicméně vy byste se vždy měli obrátit na odborníky s dlouholetými zkušenostmi. Renomovaná společnost působí v oboru více než 20 let, takže se revizní technici potkali v praxi snad se vším. Tím pádem je v terénu nic nepřekvapí, a proto mohou pohodlně a precizně provést například revize elektrospotřebičů nebo kontrolu elektrických obvodů. Samozřejmostí je pak používání moderních měřicích přístrojů.

Kdy revize provádět?

Revize elektroinstalace pochopitelně nemůže specializovaný technik provádět podle svého uvážení, protože musí dodržovat příslušné legislativní a technologické normy. Ty kromě jiných informací uvádí i lhůty periodických revizí, které jsou pro všechny závazné. Například elektroinstalace o napětí do 1 000 V je nutné kontrolovat alespoň jednou za 5 let, nicméně pokud se nachází ve studeném, horkém nebo vlhkém prostředí, je nutné lhůtu zkrátit na 3 roky.

Vyplatí se revizi provést?

Možná si budete říkat, zda se vůbec vyplatí investovat do revize elektrozařízení nebo elektrických obvodů. Odpověď je v tomto ohledu jednoznačná, neboť jakmile dojde ke škodné události, bude se pojišťovna shánět po dokumentech deklarujících dodržení všech předepsaných postupů, včetně kontrol elektroinstalace. Jakmile tuto skutečnost podceníte, můžete se rozloučit nejenom s částkou pojistného plnění, ale kromě toho očekávejte také nemalou pokutu.

Do revize elektroinstalace se vyplatí investovat. Její cena totiž není nijak vysoká a v žádném případě vám nezabere velké množství času.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora