Síla doplňků a dekorací v interiéru. Inspirujte se trendy pro rok 2022!

spot_img

Zařídit si vlastní bydlení se může zdát na první pohled věda. Obzvlášť, co se týče detailů jako jsou doplňky a dekorace. Poradíme vám, jak na to.

Dekorování interiéru má vzácné kouzlo, které pochopíte teprve tehdy, když najednou ve vašem domově nebudou jen holé stěny a nábytek. Odrážejí vaši osobnost a vkus, čímž interiéru dodáte kus sebe a naplní se unikátní energií.

Kde začít?
To je velmi důležitá otázka. Musíte se vrátit k prvotním myšlenkám, jak chcete, aby váš interiér vypadal. Ať už od zvolení stylu, jako jsou skandinávský, industriální, moderní, venkovský, vintage či oblíbený boho, až po výběr materiálů a barev. Co se týká právě barevného spektra, můžete tam jít dvěma cestami. Monochromatický jednotný design, kde se setkávají doplňky a dekorace tón v tónu nebo pestrý design, který představuje hru různých výrazných odstínů. V případě, že máte problém s představivostí nebo jste si nejste jisti co s čím ladit, vždy se umíte obrátit na odborníky.

Když už budete mít ve všem jasno svůj výběr aplikujte na barvy stěn, nábytek, podlahy, ale také na okna a dveře. Následně ,,přichází na scénu” dekorování, které už jen přizpůsobíte vámi zvolenému stylu.

Někteří lidé však rádi kombinují, ať už zmiňované styly nebo materiály. I na to existuje řešení a je to eklektický styl, kde se potýká více možností na jednom místě. Každému se líbí něco jiného, ​​takže klidně uvolněte uzdu vaší fantazii.

Na řadě je dekorování
I to má svoji posloupnost, která vám tento celý proces usnadní. Jako první začněte textiliemi, které tvoří velkou část každé domácnosti. Od koberců, závěsů až po dekorační i sedací polštáře, deky či ložní prádlo.

Následně můžete do prostoru přivést trošku přírody prostřednictvím květin nebo vlastnoručně pěstovaných bylinek. Využijete je tak nejen jako dekorační prvek, ale také prakticky v kuchyni.

Jako poslední vám zůstávají stěny, regály a komody, které dokonale vyplníte obrazy, rodinnými fotkami, vázami, aromatickými svíčkami či sochami. Dávejte si však pozor na množství, jak se říká, všeho moc škodí.

Trendy doplňky a dekorace pro rok 2022
Každoročně se trendy mění nejen v módě, ale i v bydlení. Letos je blízký nadčasovému designu.

V první řadě by ve vašem interiéru neměly chybět kovové prvky buď v černé, zlaté či růžově zlaté barvě. Prožívají svoji dobu a hodí se do více stylů bydlení. Najdete je v různých designech doplňků a dekorací, jako jsou například svícny, příbory, lampy či jako nožky odkládacího stolku.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora