Srovnání VPN CactusVPN s VPN.AC: Co vybrat?

spot_img

Která VPN nabízí více, Cactus VPN, nebo raději zvolit VPN.AC? Parametry obou VPN jsme pečlivě porovnali, součet rozdaných bodů je 7,2/10 – 6,4/10.

Rychlost CactusVPN proti VPN.AC, která z nich je vyšší?

Důležitý parametr VPN je rychlost, což lze říct také o CactusVPN a VPN.ac.

Průměr měření downloadu u první z testovaných dosáhl hodnoty 170 Mb/s, průměrný výsledek druhé VPN byl 106 Mb/s. Cactus je o 64 Mb/s rychlejší než VPN.AC.

Rychlost nahrávání udává upload, u Cactus VPN dosáhl 68 Mb/s. VPN AC jsme naměřili hodnoty 59 Mb/s, v důsledku čehož je o 9 Mb/s pomalejší.

Zjišťovali jsme také průměrnou rychlost odezvy, u první VPN byla 31 ms. Odezvu u VPN AC laboratoř naměřila 24 ms. U rychlosti odezvy je menší hodnota výhodnější, takže CactusVPN se ukázala být o 7 ms lepší.

Výsledek CactusVPN – VPN.AC zatím je 7 /10 – 7/10.

Dokáže Cactus přehrávat Netflix?

Pro odblokování zahraničního Netflixu je zásadní dostatečná rychlost stahování, Cactus VPN toto neumí. VPN obvykle stačí zapnout a vybrat zemi, VPN.ac zahraniční Netflix odblokovat zvládá.

Díky VPN lze sledovat i blokovaná YouTube videa, přičemž VPN.ac takovou funkci nemá. Druhá z porovnávaných VPNek funkci odblokování videí na YouTube nezahrnuje.

Mezi další důležité funkce VPN patří ochrana před únikem DNS, multi-hop připojení a BitTorrent. Například Cactus má ochranu DNS a VPN AC např. neposkytuje whitelist (zařazení stránek na bílou listinu).

V porovnání funkcí VPN je výsledek 5 /10 x 5/10.

Jak se daří Cactus VPN v počtu serverů a nabídce zemí?

Šíře nabídky serverů může napovídat o rychlosti připojení, CactusVPN má pod křídly 39 serverů, v katalogu VPN.ac jsme našli celkem 117 serverů. První z VPN jich tak nabízí o 78 méně .

Vyplatí se sledovat také počet zemí, který u VPN.AC je 21. Druhá VPN má 22, tedy o 1 víc. Zde tak vítězí .

Doporučujeme sledovat také parametr počtu zařízení, kterých Cactus VPN dokáže neomezeně. VPN AC povolí současně připojit 6 zařízení. Všechny parametry najdete v článku nejlepší VPN zdarma.

Jaké platformy podporuje Cactus a jaké umí VPN.ac?

Mezi nejdůležitější vlastnosti VPN se řadí nabídka podporovaných zařízení, Cactus má v nabídce Android OS a ochrání operační systém iOS. VPN AC iPhone zabezpečí, Android zvládne pokrýt.

Poskytování informací o uživatelích VPN se řídí zákony země, kde má společnost registrované své sídlo. Cactus má domov v Kanadě. Druhá porovnávaná VPN má původ v Rumunsku.

Appka Cactus nebyla lokalizována v českém jazyce, VPN AC česky taky není.

V souboji platforem dosáhla Cactus známky 8/10, VPN.AC získala 9/10.

Předplatné Cactus a VPN.ac

VPN AC si lze objednat za 92 Kč měsíčně, předplatit druhou z VPN si můžete již od 68 Kč měsíčně. Známka za poměr ceny předplatného a nabízených funkcí je 6/10, respektive 3 /10 pro druhou srovnávanou VPN.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora