Při neúspěchu hned neházejte „flintu do žita“ radí pracovní portál Žirafa.cz

spot_img

Hledat novu práci na vlastní pěst stojí značné úsilí, ale vyplatí se. Ať už jste nuceni hledat si práci proto, že jste dobrovolně opustili svou dřívější práci, byli jste „odejiti“, nebo firmě, v níž jste pracovali, nezbývalo nic jiného, než se s vámi rozloučit, je potřeba se podívat na věc pozitivně. Čeká vás jistě nová, zajímavá práce, stačí jen opřít se do hledání a pár měsíců vydržet.

S čím určitě počítat při hledání nového zaměstnání

V první řadě je potřeba aktualizovat váš životopis. Pokud nejste gramaticky vzdělaní, nechte si poradit někým z rodiny nebo přátel. V kvalitním životopise nesmí být chyby, ty by mohly budoucího zaměstnavatele odradit. Stejně tak musí být v životopise přehledné, výstižné informace, bez zbytečných „elaborátů“. Myslete na to, že zkušení personalisté na základě inzerce práce zdarma čtou denně spoustu zaslaných životopisů. Ať je ten váš neodradí svou délkou.

Budete potřebovat slušné a velikostně odpovídající oblečení. Pokud jste dávno nenavštívili holiče, objednejte se. Pokud nemáte v pořádku zuby, navštivte zubaře. První dojem má u zaměstnavatele obrovský vliv na to, zda po vás v nové firmě sáhnou, nebo ne.

Počítejte také s tím, že absolvujete několik kol pohovorů. Většinou tři. Budete tedy vědět, zda jste uspěli, nejdříve tak za 2 až 3 týdny. Záleží na tom, jak moc na obsazení vaší pozice daná firma spěchá.

Na výběrová řízení chodí díky inzerci práce i desítky osob. Není se tak čemu divit, že z takového výběrového řízení vzejde spousta zájemců, kteří neuspěli. Pokud se k nim v daném okamžiku řadíte také, nezoufejte. Brzy se vám jistě podaří najít práci, s níž budete plně nebo z velké části spokojeni. Na budoucí zaměstnavatele se také vyplatí dohledat veškeré recenze a informace na internetu.

Při hledání nové práce vám pomáhají oblíbené pracovní portály společnosti 123jobs Media s.r.o., největšího tuzemského provozovatele náborových aplikací a vyhledávačů práce.

Na závěr počítejte také s tím, že budete zaměstnavateli dokládat svou bezúhonnost, vzdělání, možná i absolvované kurzy, školení. Ti, kteří pracovali v původním zaměstnání od školy třeba 20 let mohou být značně zaskočeni, co je čeká.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora