Svěží interiér ve stylu Středomoří a skandinávského designu

spot_img

Máte rádi čisté tvary a nadčasový skandinávský design, ale zároveň se rádi obklopujete romantickými drobnostmi? Jste absolutní nadšenec léta? Vítejte na návštěvě svých snů…

Rozloha: 31,2 m2, dvoupokojový byt

„Můj cíl byl spojit moderní a retro doplňky. Pokud chceme dát našim nejmilejším věcem prostor vyniknout, není lepšího přítele, než je kontrast.“ – Alenka, majitelka

Když jsem do bytu paní Alenky vstoupila poprvé, mou pozornost jako první upoutali přímořské dekorace, kombinace odstínů Středomoří a všudypřítomný duch léta. Až na druhý pohled jsem spatřila, že celkový dojem nespočívá jen v dokonale barevně sladěných doplňcích. Když se lépe zahledíte na každý jeden kus nábytku, spatříte i prvky Skandinávie či retro design. Vše důkladně promyšleno.

jednoduše zařízená chodba bez vestavěných skříní v kombinaci bílé a světlého dřeva

„Domů je místo pohody, bezpečnosti, klidu mysli a svobody,“ píše Louisa Thomsenová Britsová ve své Knize o hygge s podtitulem Skandinávské umění dobrého života. Paní Alena vložila do zařízení interiéru tohoto příjemného bytu nejen zkušenosti z praxe, ale zejména svého ducha a lásku. Příjemné, hřejivé pohlazení pocítí člověk v momentě, kdy otevře dveře a naskytne se mu v předsíni pohled na pískovou taburetku s pleteným potahem. Ta jakoby říkala, že nejen vy, ale také vaše kabelka si zaslouží pohodlí. Tento duch laskavého přijetí se vine celým prostorem.

Paní Alenka, sympatická dáma s energickou a mladou duší, se v mládí věnovala studiu s výtvarným zaměřením, později se orientovala na design a pod jejím šikovnýma rukama vzniklo mnoho výjimečných dekorací. Pár z nich lze zdobí právě váš vánoční stromek.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora