Útulný 4-pokojový vzorový byt s decentním a nadčasovým designem

spot_img

Kvalita, funkčnost a decentní design s prvky, na kterých lze popásat oči, jsou základní pilíře, na kterých je postaven vzhled tohoto čtyřpokojového vzorového bytu v komplexu Kolísky.

Rozloha: 95 m2, byt v novostavbě

Pokud bylo záměrem vytvořit jednoduchý, nadčasový interiér, ale tak, aby byl pocitově příjemný, útulný a samozřejmě praktický, můžeme konstatovat, že úkol byl splněn. Faktem totiž je, že dojem, který tento interiér v člověku zanechá, je natolik uvolněný a hřejivý, že se tam okamžitě cítíte jako doma. „V době našeho prvního kontaktu byla tato nemovitost dostavěna a zařízena ve standardu, což znamená, že byly hotové koupelny, v celém bytě byly položeny podlahy a osazeny také byly interiérové ​​dveře. Pár změn jsme však přece jen udělali,“ říká designérka Jana Cymorková, která design vzorového bytu navrhla a také měla pod palcem jeho realizaci.

„V bytě jsme začali tím, že jsme vyměnili původní podlahu, kterou jsme nahradili inovativní kompozitní podlahou Coretec, která má výborné vlastnosti – je odolná proti mechanickému poškození i vodě. Výhodou je její jednoduché kladení bez dilatací, nenáročná údržba a zároveň má nádherný autentický design,“ prozrazuje designérka, která předpokládala, že vzhledem k rozloze a počtu pokojů bude byt jednoho dne domovem pro mladou rodinu. Snažila se ho tedy navrhnout opravdu tak, aby vyhovoval každodennímu životu.

čtyřpokojový vzorový byt v Kolískách: rohová kuchyně v bílé barvě, s hightech povrchy a pracovní deskou z umělého španělského kamene
Rohová kuchyně je součástí otevřené koncepce denní zóny, elegantní bílá barva, jakož i nejmodernější HighTech povrchy a špičkové spotřebiče jsou tedy na místě.
Pracovní deska je z umělého španělského kamene Silestone s nádhernou
žilnatinou „Et noir“. Foto: Robo Hubač

„Další poměrně zásadní změnou bylo odstranění dveří is zárubní, které vedly do toalety s koupelnou. Mým záměrem bylo opticky je skrýt. Jednoduše jsem nechtěla, aby pohled z obývacího pokoje směřoval rovnou na ně,“ pokračuje designérka, která je opticky potlačila použitím přírodního dubového obkladu, který prochází podél celé stěny včetně dvou dveří a zároveň vnáší do interiéru velmi příjemnou atmosféru.

Jednoduchý, nadčasový a trvanlivý… Takový je nejen design, ale také vybavení bytu. „Dali jsme si záležet na kvalitě použitých materiálů. Zvolili jsme kombinaci high-tech povrchů s přírodními materiály. Například na kuchyňská dvířka jsme použili umělé sklo SmartGlass s matným povrchem v bílé a světle šedé barvě. Jedná se o povrch extrémně odolný proti poškrábání, navíc se snadno udržuje,“ pokračuje návrhářka interiérů.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora