6 designů, ve kterých váš obývací pokoj nebude mít konkurenci

spot_img

6 designů, ve kterých váš obývací pokoj nebude mít konkurenci
Šest stylů, šest různých designů, šest pohledů na interiér. Inspirujete se pro ten svůj?

1 V linii severu
Skandinávský obývací pokoj je jednoduchý a nadčasový, ale zároveň přívětivý a útulný. To se odráží i na jejím vybavení. Heslo zní: méně je víc! Nábytek a dekorace jsou umístěny volně i uprostřed místnosti a spolu vytvářejí minimalistickou atmosféru. Důležitou roli zde hrají materiály a tvary. Světlé dřevo doplňují přírodní materiály, jako jsou len a bavlna, v podobě povlečení na polštáře nebo přikrývky. Typické jsou vzory – pásky, kosočtverce nebo tečky. Také motivy z přírody, například listy, větvičky nebo zvířata, která prostor oživí a dodají mu hravost.

Proč si vybrat tento styl? Modernost a flexibilita stylu „scandi“ vyhovují městskému bydlení. Nábytek i doplňky jsou cenově velmi přijatelné a na trhu snadno dostupné. Velkým plusem je, že k přeměně obývacího pokoje v tomto stylu nepotřebujete toho mnoho a zvládnete ho i za víkend.

Prvky severu si rozumějí například s pestrým „boho“ stylem nebo romantičtějším „chabby chic“. Oba styly totiž používají podobné materiály a tvary, proto jsou ideálními partnery.
Tip na barevnou kombinaci
Bílá s černou tvoří největší kontrast z celé barevné palety. Takový interiér může působit velmi stroze a přísně. Když k nim však přidáte jakoukoli jinou barvu, celý dojem se změní. Díky pudrové růžové získá prostor hřejivost i špetku ženskosti.

3 triky designérů
1 Zapomeňte na všechna striktní pravidla. Ve skandinávském obývacím pokoji je nepotřebujete. Jediné, na co se musíte zaměřit, je jednoduchost. Může se zdát, že se v ní skrývá jistý chlad nebo odměřenost, ale není tomu tak. Strohý nábytek zkombinovaný s doplňky se zajímavou texturou či vzory dokáže vytvořit útulný a hřejivý prostor.

2 Že skandinávský styl je šedý a bezbarvý? Zapomeňte na to! Barvy sem rozhodně patří. Bílá a béžová tvoří základ. Černé nebo šedé akcenty naopak vnášejí do tohoto moderního stylu jasné linie. A nakonec jsou třešničkou na dortu buď pastelové, nebo zemité barvy, které odrážejí skandinávskou přírodu – lesy, hory, řeky a moře. Ty nemohou rozhodně chybět.

Tip: Veškerý nábytek a bytové doplňky na jednom místě

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora